1.6 griffe yakıt tüketimi

rexetce31

Yeni Üye
Arkadaşlar araç 1.6 90 hp olan modeli şehir içi 15 lt lpg yakıyor 105 km de bazı konulara ve arkadaşlara soruyorum 11 12 lt lerden bahsediyor bütün bakımlarım yeni buji buji kabloları filtreler yagı suyu vs vs ama araç 15 lt yakıyor sorun ne olabilir cok agresif kullanmıyorum arada basarım ama 3 bini kolay kolay geçirmem bi yere acil yetişmem gerekmiyorsa yardımcı olurmusunuz araçta akl sıralı lpg mevcut 197 binde takıldı şuan 206 binde araç

parmen

Yeni Üye
ateşleme elemanları yeni diyorsanız lpg ciye gitmek lazım . arızalı bir parça vardır veya ayar yapmak lazımdır . 15 litre lpg çok çok fazla . o aracın yakacağı değerler şehir içi : 9-10 litre en fazla şehir dışı : en fazla 7-7,5 litre .

mesajı bir daha okudum . lpg yeni takılmış. ya tesisatta ya ayarlarda arıza var kesin . taktırdığınız yere gidin.

bunyamin.kar

Yeni Üye
Merhaba montajı yapan ustaya gidiniz tekrardan bir ayar yapsın, durum yine aynı ise aynı markanın bir başka servisinde ayar yaptırmayı deneyiniz derim. Kendi aracımın lpg montajını yapan bayiye misal uzun bir süredir gitmiyorum. Lpg ayarı için gidiyorum ayar yapıyor hafta olmadan ayardan eser kalmıyor, başka bir bayisine gittim meğer adam sadece yazılımla oynuyormuş