1.6 xr model HB aracımı sade modifiye için yardımmm

Cucuqi

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar ;
Aranıza yeni katıldım uzun zamandır 306 kullanıcısıyım fakat o sadelikten sıkıldım yeni baştan canlandırmak istiyorum. Öncelikle egzos sistemleri ile ilgili fazla bilgim yok ama silencerli yanık uclu bir egzos buldum bu egzosu. Maliyeti düşük ama son susturucu iptali filan yapılmadan uc olarak taktırsam ve egzozu arka tampondan sağa yatık bir şekilde kullanmayı istiyorum acaba susturucu iptali gibi herhangi bir işlem görmeden bu mümkün müdür ses alırmıyım? Daha sonradan aracım 15 jant teneke jantları var lastikleri yükseltsem jantlar 15 kalsa aracıda spor yaylar ile alçaltsam ne gibi bir görsel güzellik katar fikirlerinizi merak ediyorum fazla bilgim yok yavaş yavaş öğreneceğiz yardımcı olursanız çok sevinirim yanlış bilgi olduysa af ola hepinize şimdiden teşekkürler

gogo46

Yeni Üye
eibach yay
195-45r16 jant lastik
51lik düz boru son ne isterseniz

tarzı olan bir 306nız olur

Cucuqi

Yeni Üye
Eibach çok öneriliyor 5 cm lik kullanmayı düşünüyorum bu konuda fakat malum arka tarafda bizim araçların torsiyon denilen bazen lanetleşen bir sistem var bunu nasıl düşürüceğiz ve bize problem çıkartır mı ? 1" büyütmek jantı ön takımlarda sorun yaratır mı

Son düzenleme:

Cucuqi

Yeni Üye
eibach yay
195-45r16 jant lastik
51lik düz boru son ne isterseniz

tarzı olan bir 306nız olur
Eibach çok öneriliyor 5 cm lik kullanmayı düşünüyorum bu konuda fakat malum arka tarafda bizim araçların torsiyon denilen bazen lanetleşen bir sistem var bunu nasıl düşürüceğiz ve bize problem çıkartır mı ? 1" büyütmek jantı ön takımlarda sorun yaratır mı

kaanbatu.kya

Yeni Üye
Valla hocam 195 45 r16 çelik jant lastik bugünde 3.5 cm yay aldım 206 var bendede bu arada torsıyon denen lanet ile de uğraşacağım tamircim tutturdu torsıyonun bozuk dağıtmamız gerek diye bilmiyorum.cucuqi arkadaşımız güzel girmiş konuya tasdikliyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cucuqi

Yeni Üye
Valla hocam 195 45 r16 çelik jant lastik bugünde 3.5 cm yay aldım 206 var bendede bu arada torsıyon denen lanet ile de uğraşacağım tamircim tutturdu torsıyonun bozuk dağıtmamız gerek diye bilmiyorum.cucuqi arkadaşımız güzel girmiş konuya tasdikliyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kardeşim ben bu lanet şeyler geçen sene çok uğraştım götürdüm malzemeyi bir çıkarttık içerisi boş bilya denilen birşey yok 1 buçuk ay ben o torsiyon denilen aleti çıkmacılardan aradım en son arkayı kampanada saxonun dingiliyle diakliye çevirdiler araç gene sağ yattı sonra sürekli duacısı olduğum bir tornacı abimiz çok zekice bir fikirle ayarladıda şimdi sıkıntısız kullanıyorum ama şuan bir yola çıktım tek engel bu açtırmak istemiyorum açarsam tırsıyorum evladımı öyle görmeye dayanamıyorum :)

Son düzenleme:

gogo46

Yeni Üye
eibach ın 306 için 5cm ligi yok.5cm adında ya 206nınkini yada 106nın kini satıyorlar.bu konuda yorumum yok.

benim yukarda yazdıklarım kendi aracım olsa yapıcaklarımdı.sen istersen 15 de takabilirsin karar senin.ön takım senin kullanımına ve yol durumunada bağlı.ayda 1 uzun yol yapan biri olarak.otoban kullanımınıda düşünerek ben 195-45r16 kullanırdım.ama 195-55r15 de düşünülebilinirama eibach 3,5 kesin.arka torsiyonda takılan yaya göre 1tık düşürülebilir.

CeCoLi

Yeni Üye
306 1.6 motor icin 7025 kodlu eibach tavsiye ederim. 195/55/15 lastik ile ayni yay 1.8 motor ile camurluga yakin duruyor, 1 parmak gibi bosluk var. 1.6 motorda bu bosluk daha fazla olacaktir ve tatmin edici bir sonuc verir diyebilirim. Fakat sonrasinda tumseklere dikkat etmek gerekir.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cucuqi

Yeni Üye
306 1.6 motor icin 7025 kodlu eibach tavsiye ederim. 195/55/15 lastik ile ayni yay 1.8 motor ile camurluga yakin duruyor, 1 parmak gibi bosluk var. 1.6 motorda bu bosluk daha fazla olacaktir ve tatmin edici bir sonuc verir diyebilirim. Fakat sonrasinda tumseklere dikkat etmek gerekir.

Aracını fotosunuda atıcam zaten neredeyse bende 4 parmak var sinir bozucu oluyor. Arka tarafdan alcaklık seviyesi iyi ama tatmin edici. eğer bu yaylarla mesafeyi tekere kadar güzel düşürürsem süper olur 😎 Cecoli kardeş sağolasın yorumun için bu koddaki ürünü araştırıcam 👍🏿

CeCoLi

Yeni Üye
Aracını fotosunuda atıcam zaten neredeyse bende 4 parmak var sinir bozucu oluyor. Arka tarafdan alcaklık seviyesi iyi ama tatmin edici. eğer bu yaylarla mesafeyi tekere kadar güzel düşürürsem süper olur 😎 Cecoli kardeş sağolasın yorumun için bu koddaki ürünü araştırıcam 👍🏿
Rica ederim fakat soyledigime dikkat et ki benim 1.8 aracim bile lastige sifir degil. Seninki 1.6 oldugundan daha hafiftir ve daha yuksek kalacaktir. Tahminim 1.5-2 parmak civari olabilir. Daha alcak istersen 7023 kodlu 206 1.4 benzinli yayini degerlendirebilirsin...