206 Otomatik Geri Vites Sorunu

uNSCaRReD

Yeni Üye
Herkese iyi günler...
konuyu arattırdım ancak ya ben göremedim yada bu konu açılmamış. Şayet açılmışsa kusura bakmasın admin arkadaşlar...

Tokat'ta yaşıyorum... Tokat'ta otomatik şanzıman ustası yok diye biliyordum. Ancak bir usta tavsiye ettiler. Aracımı götürdüm ve 3 ay sonra alabildim.

Aracım 2002 Model 206 otomatik .
bundan yaklaşık 6 ay kadar önce götürdüğüm usta şanzımanın revizyonu yapılması lazım dedi. 7 bin tl gibi bir masraf çıkardı. tamam usta yapalım dedim. Yukarıda da belirttiğim gibi 3 ay kadar sonra aracımı zor güç aldım. Ancak aracım o günden beri geri vitese taktığımda KÜT diye bir ses çıkarmaya başladı. ve yaklaşık 1 aydırda vuruntu yapıp spor ve kar modları yanmaya başlıyor. Kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor. ve bu durum günde 1 bilemediniz 2 defa yapıyor. Ustaya bırakmadan önce selenoid valfleri değiştirmiştim...

Sizlerden rica geri vitese taktığımda o ses neden çıkar? Usta araç alışınca kesilir dedi ama kesilmedi. ustaya ulaşamıyorum...
Selenoidleri mi değiştirmem lazım o vuruntu için bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...