3008 Sürekli çalışan klima problemi

KORAYIL58

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar 2010 model 3008 model aracımda bugun aracı çalıştırdığımda peteklerin soğuk üflediğini farkettim ve aynı zamanda klimanında çalıştığını, düğmelerin tamamı kapalı olmasına rağmen. düğmeleri açtığımda sona dahi getirsem sabit bi üfleme yapıyor. fan paneli elektrik anlamda çalışıyor fakat dereceyi yada fan ayarını değiştirsem de sabit bi şekilde soğuk üflüyor neden kaynaklanabilir acaba ?

CeCoLi

Yeni Üye
Enteresan bir durum, elektronik olarak mudahale de yapilamiyor. Acaba panelde bir kilitlenme yada bir arizami soz konusu diye dusundum. Aracin kutup baslarini cekip sifirlamak gibi birsey mumkunmudur acaba ?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rca

Yeni Üye
kontrol paneli arzalanmıs bırseyler yerınden cıkmıs olabılır. cıktıgı yerde sabıt kalmıstır.hep aynı ufleyebılır.

kuzey15

Yeni Üye
muhtemel beyinden soylediklerimi bir denermisin aku kutup basını sok 1 dk gibi bekle sonra geri takarmısın bi bu sekilde dene sorun cozulur sanırım arıza gibi durmuyor

KORAYIL58

Yeni Üye
Önerileriniz için teşekkürler yarın ilk işim akü kutup başlarını söküp deneyeceğim. Araca yeni multimedia cihazı taktım kablo kalabalığından belkide kablo çıkmış olabilir rca arkadaşın dediği gibi .

KORAYIL58

Yeni Üye
teşekkürler arkadaşlar. akü kutup başlarını söküp yaklaşık 10 dk sonra tekrar taktım şimdilik sorun yok düzeldi.

CeCoLi

Yeni Üye
Esasinda luks araclarda elektronik sistemlerin fazlaligi nedeniyle bu tarz sorunlar daha cok olabiliyor.

Bir ara akrabamdaki 5.30 da yasanan bir olay aklima geldi paylasayim. Otoparkin kapisini acip araci disari cikariyor. Vitesi P ye alip el frenini cekiyor calisir halde birakip otoparkin kapisini kapatip tekrar arabaya biniyor. Vitesi D ye aliyor ama araba gitmiyor. Devirlenmesine ragmen sanzuman aktarma yapmiyor. Cok kez deniyor ama bir turlu yurumuyor. Stop ediyor tekrar calistiriyor vs fayda yok. Aracin icinde otururken servisi ariyor durumu anlatiyor serviste diyorki, arabadan cik kapiyi kilitle iki dakika bekle sonra ac calistir. Araba kendine geliyor vitese gecip gidiyor ☺

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi