307 1.6 Benzin/lpg mi 307 1.6 hdi

mehmet2406

Yeni Üye
Herkese hayırlı günler diliyorum.306 ımı sattıktan sonra 307 almaya karar verdim fakat dizel ve lpg li olması konusunda kararsızım temiz dizeller bütçemi biraz aşmakta ikisi arasında ki farkı avantaj ve dezavantajları nelerdir kullanıcıların yorumlarına ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

fatih307

Yeni Üye
150 bini geçmiş bakımsız dizelin tamiri 150 bini geçmiş bakımsız benzinlinin tamirinden daha maliyetlidir.

kuzey15

Yeni Üye
lpg den uzak durda ya orj benzinli al yada dizel bakımlıysa km onemi yok 150miş 300 binmis hikaye

mehmet2406

Yeni Üye
Dizel düşünüyorum ama kararsız kaldım biraz sizlere danışmak istedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kuzey15

Yeni Üye
az yaksın diyosan dizel alıcan ama aracı senede 10 -20 bin kullanırsan bulasmaz orj benzinli al sorunsuz kullan

kuzey15

Yeni Üye
ben 40 -50 bin km aras ı yapıom ben bile benzine bakmaya basladım haberin olsun avantajından ziyade benzinli arac kullanmakla dizel arac kullanmak cok farklı lpg ye hic binmem

Signature

Yeni Üye
[MENTION=4387]Gokcesel[/MENTION] abi sendeyiz 307 ci olarak [emoji4]

Son düzenleme:

Gokcesel

Yeni Üye
[MENTION=4387]Gokcesel[/MENTION] abi sendeyiz 307 ci olarak [emoji4]

Benzinli kullanmadım ama dizel önerdim ben memet kardeşime. Tek problem temiz bir dizel bulup almak :/

kuzey15

Yeni Üye
aynen temiz dizel ile sunu solim km dusuk 100 bin oo mis bu cok yanlıs 400 bindede dizeli iyi bilirim bakımı tam buzmana kadar kullanıcı tek kişi bilen biri kullandıysa 600 bine 800 bine tas gibi geliyorlar dyno fln ben inanmıyorum ekperde sadece arac dısı yuruyenle alakalı bisey motor durumunu pek kimse bilicegini dusunmuyorum temiz olsun arac genel anlamda dizelde iyidir

CeCoLi

Yeni Üye
Lpg iyidir yav oyle demeyin 😊 8. sene bitiyor motor kurumadi 😂 lpg den kuruyan motor gormedim ben daha...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fatih307

Yeni Üye
90 binde aldım 175 binde sattım tüplü 307 mi.
Masraflarim şunlardı.
15 bin km de tüp filtreleri ortalama 50 tl.
Tüp dolum ağzında sızıntı sebebiyle 50 tl değişim
LPG enjektorleri arasındaki hortum değişimi 20 tl
Tüp beyni değişimi 500 tl
Çok faydasını gördüm.5 sene boyunca araç yakıtı kokladi.Rampada çok bayılma yapmadı.Yaptığını hissettiysem benzine aldım.
Yaklaşık 2 yıldır da dizel kullanıyorum.Benzinli Gore artı masrafı.
Baskı balata değiştirirken mecbur volant da degistirdim 800 tl
Şehir dışı inanılmaz avantajlı.Hem az yakıyor hem tork sebebiyle çok güçlü.Güven veriyor.
Şehir içi artık çok yakmaya başladı.4.5 mazot.
Dizel kullanım şartlarına riayet etmezsen veya hor kullanılmış bir araç alirsan ki bu durum km artınca da başına gelebilecek bir durum, turbo, enjektör problemleri başlayabilir.
Bir de sesi çok çıkar.Euro 4 motor olduğu için traktör sesi gibi ses yapar.
Ben şimdiki aracimda benzinli+manüel bulabilseydim onu alirdim.

CeCoLi

Yeni Üye
dizel tercih ederim lpg daha az yakıyo ama sehir ici
Sehir ici yada disi pek farketmiyor, lpg bu ara daha ekonomik. Fiyatlar dogrultusunda yani ☺ ama dizelin turbolu olusu tork kullanimini artiriyor ve esnek bir surus ortaya cikiyor.

Motor turbo benzinli olacak birde lpg olacak, offf tereyagi...

bunyamin.kar

Yeni Üye
Sehir ici yada disi pek farketmiyor, lpg bu ara daha ekonomik. Fiyatlar dogrultusunda yani ☺ ama dizelin turbolu olusu tork kullanimini artiriyor ve esnek bir surus ortaya cikiyor.

Motor turbo benzinli olacak birde lpg olacak, offf tereyagi...

Ooo kaymağını da sen sürersin artık :)