406 benzinde gaz yemiyor

dnzl

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar ben uğur denizliden yazıyorum size benim 97 model 1.6 peugeot 406 aracım var araç benzinde gaz yemiyo isterse ısınsın isterse soğukken fark etmiyo ama gaza geçince hiç bişi yokmuş gibi asılıyo yolda ne yapacağımı şaşırdım 1 aydır bununla uğraşıyorum yardım edebilir misiniz bilginiz varsa bu konuda...

CeCoLi

Yeni Üye
Foruma kayit olan yebi uyelerin, "Uyelerimizi Taniyalim" bolumunde bir konu acarak uygun sekilde kendilerini tanitmalari gerekmektedir. Sonrasinda paylasimlara katilabilirsiniz.

Ayrica konuyu dogru yer olan Teknik Bolume tasidim...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CeCoLi

Yeni Üye
Arac 1.8 olsa gerek ama 1.6 yazmissin ?

CeCoLi

Yeni Üye
406 nin 1.6 motorlusu yok benim bildigim. Motor resmini cekip eklermisin sana zahmet. Belki ruhsatta yanlis yazilmistir.

Serhun

Yeni Üye
Benzin filtresi uzun zamandır değişmemiş olabilir
Benzin pompası bozulmaya başlamış olabilir.

dnzl

Yeni Üye
İlk başta bende öyle biliyodum yok diyodum ama özel servise sordum varmış 1.6 sı başkan

CeCoLi

Yeni Üye
Allah Allah bir resim gorebilirmiyiz motoru cok merak ettim. XU5 mi yoksa TU5 makinemi var ustunde acaba ?

By_Engin

, ANKARA
Motor bölümünün fotoğrafını çekip gönderirsen bakalım nedir ne değildir ona göre yönlendirelim.

1996-1997 yıllarında XU5JP (BFZ) kodlu motor ile üretilmiş. Ama TR de hiç görmedim. 1.6i 88hp 130nm.

dnzl

Yeni Üye
tabiki akşam çekip atayım iş yerinde pek arabayla ilgilenemiyorum da ben biraz sıkıntılı burası:) atayımda direk yüklene biliyor mu fotolar...

Son düzenleme: