406 D8 Yakıt normal mi ??

mehmetsungur

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba aracımı yeni aldım motor yapılalı 700 km olmuş şimdilik iyi gidiyoruz yalnız 3.50 den LPG aldım 30 tl lik 45 km gidiyor oda 65-66 kuruşa geliyor sizce normal mi yada motor daha yeni olduğundan mı öyledir.. Kayseride yaşıyorum burada tavsiye ettiğiniz bi usta varmıdır

Gjj38

Yeni Üye
Kardeşim benim motor d9 3.30 falan burada da gaz 100 lira ile 270 300 km civarı rahat yapıyorum kullanmışıma duruma göre yani ama duyduğum kadarıyla d8 ler biraz motor ve yakıt konusunda can sıkıcıymış ama yine cok yüksek Bi yakıt gibi saglam Bi ustaya baktırmanda yarar var tabi birde bence gazcıya baktır

mehmetsungur

Yeni Üye
teşekkür ederim aynen d8 ler biraz fazla yakıyormuş ama bariz çok geldi banada gazda bunu yakan benzinde 1.20 falan yakar herhalde :(

Gjj38

Yeni Üye
Yani yakar ama yine de aksi bir durum var mı diye kontrol ettirmeni tavsiye ederim suda var gaz aldığın yere de dikkat etmen de fayda var oda farkediyor ucuz pahalı diye hiç sey yapma aynı sey oluyor yani

By_Engin

, ANKARA
D8 ile D9 arasında fabrika verilerine göre 1lt fark var. Kullanım tarzınıza göre ve kullanım güzergahına göre 2 kişi arasında 10lt bile fark çıkabilir. Ben 7-8lt yakarım sen 15-16lt yakarsın. Normal kullanımda şehiriçi 10-15lt arası normal. Şehirdışı 7-12lt arası normal. Şimdiye kadar karşılaştığımız değerler. Hesabınızı litre olarak yapın.