406 şanzıman sorunu

kralfaruk

Yeni Üye
Meraba arkadaşlar ben burda yeniyim. Bende 2000 model 406 sv otomatik var. Araba 4 vitesteyken birden bire 3 e düşüyor ve ne yükseliyor ne de düşüyor. Ekranda otomatik vitrs hata yaziyo. Kontagi kapatıp açınca duzeliyo. Şanzıman yağından olabilir dedi usta değiştirdim ama devam ediyor. Yardımcı olabilecek kimse varmı sorun büyüklüğü sizce nedir?

Serhun

Yeni Üye
Yağ degisimi yapıldıktan sonra PC ye bağlanıyor diye biliyorum ama detayını bilmiyorum

cagataybahtiyar

Yeni Üye
AL4 şanzımanlarda belirli bir KM veya kullanımdan sonra oluşan sıkıntıdır. Yağ değişimini Mobil LT71141 ile yaptıysanız ve değişmediyse ilk yapılacak iş Selenoid motorların değişimi. Eğer hata modu vermeden arabanın vites geçişleri sıkıntısız ufak eğimlerde geri kaçırma gibi problemler yoksa genellikle 2 tane selenoid motor değişimi ile düzeliyor. Eğer diğer sorunlar varsa hidrolik blok değişimi ve komple revizyon gibi müdahale sırası olabiliyor.

Tek yapmanız gereken bu motorun değişimini Peugeot yazılımına sahip işinin ehli bir ustada yaptırmanız.

kralfaruk

Yeni Üye
Ben alanyada yaşıyorum Antalya ve civarı veya ankarada olabilir tanıdığınız işin ehli usta var mı?