Acil yardim hep masraf masraf masraf ama sorun cözülmedi

Battal Gazi

Yeni Üye
Saygi deyer arkadaslar merhaba ,

Peugeot 307 CC 2005 model 2000 motorlu arac aldim ve sürekli hararet yaptigndan dolayi hemen tamirciye götürdüm.
Durup dururken aniden 150-200 cikip su atiyor , araba tamamen bosaliyor. Hararet tavan. 15 dakka sonra suyu ilave etdikden sonra yine normale dönüyor.
Birgün Sabah kalkdik otoparka indim , su kapagni acdim ASIRI HAVA atmaya basladi. Motor tüm gece calismadig halde.

Ilk islem sogutma birseyi bozuk dediler 800 tlye kendim gidip peugeotdan parcasini aldim takdirdim
Sorun cözülmedi.
Sonra , tüpcüce git dediler tüpcü kardes biz tüpü iptal edelim 2 gün benzinle gez sonra yine gel dediler.
O iki gün icinde hararet falan yok. Arac makina gibi .

Tüpcüye gitdim tüp beyni bozukdur dedi 450 tlye sifir tüp beyni takdi , ve evet , sorun cözüldü dedim zira 2-3 hafta boyunca SIFIR sikintisiz kullandim. 5 gün önce 60 kilometrelik uzun yol mesafe sonrasinda petroldan gaz aldim ve motoru calisdirkdan sonra hemen 100 üstüne cikdigni gördüm. 50 metre sonra yine tavan yapip STOP isareti cikdi. Arabadan indim bakdim asagsi komple su. Kapagi acarken gaz sidetli bir basincla suyu disari atmaya calisiyor. 5 gündür sorun yine ayni ... Anlamadim gitdi. Araba tamirden cikdikdan sonra Fan 100 geldimmi calismaya basliyordu. Simdi ise 150 calisiyor ve arac kendini bagznen DURDUG yerde toparliyamiyor ve andiden zirve yapiyor.

Gaza basma muhabbetini biliyorum. 150 den 90 a kadar iniyor gaza bastimmi. BAGZEN ama , ibre 150 cikdignda , gaza basma isi de yaramiyor . Ibre zivre yapiyor .

Kafanizi agritdim kusura bakmayin sorunu tam olarak anlatmaya calisdim.
Bunun CÖZÜMÜ ne olabilir ?
Herkeze saygilar

Battal Gazi

Yeni Üye
Not ; su kacagi bulunamadi. Deponun kapagi deyistirldi , ona ragmen su yinede yolunu buluyor. Ibre kirmiziya (150) dayandimmi zaten istop ediyorum. Hafifden su akiyor . Ama tam zirve yaptignda araba resmen suyu bosaltiyor. Jontayi yakacam diyer korkuyorum. Hep masraf ediyorum.

Zekeriya

Yeni Üye
Enteresan bir olay ankarada by engin di arkadaş var tanıdığı peugeot dan anliyan ustalara yonlendrir

efeefekan

Yeni Üye
@By_Engin bu konuda bilgi verebilecek kişilerdendir görürse ilgilenir
usta tavsiye isterseniz altındağ peugeot şaban usta ile görüşün derim, yapabileceklerini yapar değilse yine işin ehli kişilere yönlendirme yaparlar