antipollution fault hatası

ilhandan

Yeni Üye
selamlar arkadaşlar yeniyim sitede.sirf bu ariza yüzunden uye oldum.kendi çaba ve araştırmalarımla çözüme ulaştım 1.katalizör tıkanması 2.egr vanası 3.elektro vana dedigimiz parça.ve az önce kesin çozume ulaştigm maf sensörü yanı oksijen ve yakıt oranını ayarlayan parça.araç 1aydır beni çileden çıkariyordu bu arada aracım 307 1.4Hdi 70 bg,1ve 2.viteste ani yüklenmede araç antipollution fault hatası veriyordu ve 3000deviri geçmiyordu ve aracım çok fazla yakıyordu çok sinir bozucu bir durum gerçekten.hatta satıliga bile koydum aracı o kadar sogumustum.ama simdi sadece ariza ışıgı kaldı onu da yarin söndurtucem arkadasımda.ilk önce elektro vanaya gelen hortumlari kontrol ettim hava filtre kutusunu çikarnca hmen arkasndan geçyo.motor zamanla isitip 2 yerden delmiş vakum yapamadigindan galiba dedim serum lastigiyle ek yaptım ariza ışigni söndürdm ama ertesi gún yine hata verdi kitlendim yine 3bin devirde.snra sigortalara baktım motor gurup sigortalari da saglamdı soketleri wd40 sıkarak tmizledim ama gitmyordu hata.artık tamamen ekranda kaldı antipollution.sonradan ariza kayitlarinda turbo basncı hatasnı gördüm elektro vana bozuldu diye düşündüm.2telli atatürk sanayide bir yerden çıkmasını aldım 60 tl ye.yenisi bu arada 170 tl lere varıyor.oda çözüm olmadi.bugun eve geldigimde aklımda bir tek turbo grubuna baglı maf sensörü geldi gece gece gittim söktüm yerinden.bi baktımki felaket içi sadece kurum pislik.balata spreyi ile güzelce temizledim içini aman dikkat içindeki igne gibi tel ile bagli porselen gibi bir parça var sakın kırmayın dikkatlice pisligini attiktan snra kulak çöpüyle hafifce temizleyin ince sac gibi parçalar var onları da temizleyin.snra montaj kalıyor.simdi araç şahlandı resmen servise yada bnim gbi,bilmeyen anlamayan kişilere aracı teslim etmeyin arkakadaşlar.bunlari kesin sirasi ile deneyin.internette herkes farklı şeyler yazmış çözüm bulamamıştım ama kendi kendime söküp takarak tecruce edindim umarim yardımim dokunur saglicakla kalın...

Hüdavendigar

Yeni Üye
Selamın aleykum hocam aynı sıkıntı bende de var. Benimde yolda giderken 3.4 ve 5. viteslerde stop ediyor. Aracım 206 1.4 HDİ FEVER yapmadığımız işlem kalmadı sanayide, yok mazot pompası üzerindeki müşürü değiştir, yok partikül filtre temizliği vs, hatta en son yetkili servise götürdüm aracı bunlar üretiyor illa ki arızayı giderirler diye egr valfi değişimi daha ne herzeler değiştir değiştir değiştir velhasıl kelam onlarda arızayı gideremediler şu an her an stop edecekmiş hissiyatı ile araca korka korka biniyorum. Kimse bulamadı arızanın sebebini.

Ekli dosyalar