Aracınıza En Son Ne Yaptınız..?

DRIVER34

Yeni Üye
ağır bakım- 10000 bakım - amortisör değişimi-külbütör kapak contası değişimi - kartel temizliği - direksiyon pompası değişimi v.s :)

SE52

Yeni Üye
Eşimin 306 sedanımı kullanamamasından dolayı üzülerekde olsa, bir yakınımın b kasa corsa sıyla takas yaptım. Guzel bi arac 100.yıl özel paket... Ama icim gidiyor belli etmiyorum... :((((

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DRIVER34

Yeni Üye
abi neler yapmışsın böyle detaylar için seni arayacagım :)
eyvallah kardeşim, gerçi amortisör süpriz oldu geçen yaz 4 tane değişmişti yan sanayi takmışlar bu bakımda kule takozlarını değiştirirken millerde boşluk gördük, monroe olarak değiştirdim önleri şimdi iadede haber bekliyoruz...

Arkadaşlar Peugeot 206 1.4 8v aracımda maalesef sürekli p0420 katalizör eskimesi arızası alıyorum. Aslında bayağıdır peyderpey veriyordu ama son zamanlarda rölantide araç sıkılıyor gibi yapıyor devir düşüyor. Ayrıca son susturucumda bayağı ısınıyor. Sanırım kat işlevini yitirdi. Bugün içini boşalttırmayı düşünüyorum alt sondaya da uyutucu takıcam. Esnaf arkadaşıma sıfır katın gelişi 900 TL. O da ithal Ürün orjinal değil. Sizce ne yapmalıyım. Aslında muayeneye daha 20 ay var. Zaten egzos muayenesinde adam da kat bitmiş 2 yıl sonra böyle gelme demişti. Uğraştı da geçti muayeneden. Bi yol gösterirseniz sevinirim.
Arıza kodu elm de böyle çıkıyor ama yetkili servis cihazında direk kat eskimesi diyor.
Ha bide acaba o2 sensörlerimde mi sorun var diye alt üst ikisini de yeni aldım ama sonuç aynı maalesef.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

DRIVER34

Yeni Üye
katalizörün 2.eline baktım mı hiç bence iptal muaynede uğraşma ikinciel bak...

Arkadaşlar Peugeot 206 1.4 8v aracımda maalesef sürekli p0420 katalizör eskimesi arızası alıyorum. Aslında bayağıdır peyderpey veriyordu ama son zamanlarda rölantide araç sıkılıyor gibi yapıyor devir düşüyor. Ayrıca son susturucumda bayağı ısınıyor. Sanırım kat işlevini yitirdi. Bugün içini boşalttırmayı düşünüyorum alt sondaya da uyutucu takıcam. Esnaf arkadaşıma sıfır katın gelişi 900 TL. O da ithal Ürün orjinal değil. Sizce ne yapmalıyım. Aslında muayeneye daha 20 ay var. Zaten egzos muayenesinde adam da kat bitmiş 2 yıl sonra böyle gelme demişti. Uğraştı da geçti muayeneden. Bi yol gösterirseniz sevinirim.
Arıza kodu elm de böyle çıkıyor ama yetkili servis cihazında direk kat eskimesi diyor.
Ha bide acaba o2 sensörlerimde mi sorun var diye alt üst ikisini de yeni aldım ama sonuç aynı maalesef.

katalizörün 2.eline baktım mı hiç bence iptal muaynede uğraşma ikinciel bak...
Malum sitelerden baktım ama 600 den aşağı yok muayeneden geçer diyor ama insan güvenemiyor ki hocam. Benimki 75 hp olan olduğundan kat radyatöre paralel duruyor bunlar daha pahalı eskilere göre. 900 TL fiyat aldığımız yer de esnafa geliş fiyatı. O da satsa başkasına 1400 1600 TL arasındaymış yanımda telefonda konuştu 900 ona gelişi. Bende iptali hiç sevmiyorum. Kafa memur kafası sağlam iş olsun diyorum ama biraz da maddiyat var işin içinde. En azından şimdilik içini boşaltayım diyorum ama kulağımın üstüne yatayım dediğiniz gibi ikinci el denk gelirse alayım diyorum.
Yada burdan satan var mıdır acaba [emoji56]

Son düzenleme:

DRIVER34

Yeni Üye
sanırım sende kağıthanedesin bende okmeydanındayım... müsait olunca özelden sana birkaç yer tavsiye edeceğim biri parçacı diğeri de çıkmacı çıkmacıdan biz motor aldık babamın 307ye gayet iyiler ve güzel çalışıyorlar, malzemeleride başarılı gerçi çıkma ne kadar iyi olur tartışılır ama, senin işini görür belki uygunca bir fiyat alınabilir,

sanırım sende kağıthanedesin bende okmeydanındayım... müsait olunca özelden sana birkaç yer tavsiye edeceğim biri parçacı diğeri de çıkmacı çıkmacıdan biz motor aldık babamın 307ye gayet iyiler ve güzel çalışıyorlar, malzemeleride başarılı gerçi çıkma ne kadar iyi olur tartışılır ama, senin işini görür belki uygunca bir fiyat alınabilir,
Referans elbette iyi olur hocam kafamda sadece sıkıntı olan kat kullandıkça eskiyen birşey parçası değişen birşey olsa hiç düşünmem alırım değişirim içini ama öyle bir durum yok. Ondan aklım hep sıfırda. Muayenem yakın olsaydı kesin sıfır alırdım ama daha çok zaman var diye geçici bir çözüm diye düşündüm.

bunyamin.kar

Yeni Üye
Junyan farlarımı söktüm dağıttım, mercekleri değiştiriyorum, yaklaşık 1 aydır aheste aheste uğraşıyorum, mercekleri değiştirmişken bi-xenon yapayım dedim, opel insignanın çıkma merceklerini aldım, biraz tadilat ile eski merceklerin bağlantı yerlerine oturtum, merceklere şeytan göz de yaptım kırmızı renk, parklar açıldığında yanacak, farlar açıldığında devre dışı kalacak, farları hazır açmışken farların alt kısmına sinyalli gündüz ledi de yaptım, far camları temizlenecek, mercekler farklı olduğu için bir takım ampul alınacak, mercekler büyüdüğü için angellerin olduğu yer merceğe değiyor yarım cm kadar oyarak büyütmem lazım, bunlar hallolduktan sonra kablo bağlantılarını ayarlayıp bir araya toplayacağım

parmen

Yeni Üye
306 2001-2002 modeller için uyumlu havuzlu paspas arıyorum. kullanıp memnun kalanlar var mı ? normal paspasın sağından solundan halıya toz taş şu bu kaçıyor .

DRIVER34

Yeni Üye
havalandırma ve iç açma çerçeveleri boyandı uzun zamandır bekliyordu.... biraz ses sistemine dokunuşlar yapmam lazım... sıra onda...
WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.27.56.jpeg

bunyamin.kar

Yeni Üye
Halen farlarla uğraşıyorum bugün far camlarını vernik sonrası 2000 zımpara yapıp pasta cila yaptım, akşam üzeri farları topladım silikonlarını çektim yavaş yavaş sona geliyorum

cem307

Yeni Üye
Herkeslere merhabalar. 6 yıldır 2006 Peugeot 307 1.6 hdi tekno paket sahibiyim. Siz değerli üstadlara bir sorum olacak. Ben bu aracıma 301 ve 208 modellerinde kullanılan 3 tip teyp modellerinden hangilerini taktırabililrim. Aracım full orjinal. Teyp arıza yaptı ve hiç bir usta tamir edemedi. Yol bilgisayarı ile bağlantım kopmadan usb girişli orjinal teyplere 2.el de yönelmek istiyorum . Ancak 301 son modellerinde kullandığı teyp çok şık. USB'de bulunuyor. RD45 teyp. Ve bu teyplerin hepsininde bağlantı soketi aynı . Ama son model biraz fazlageniş gibi geldi. 307 çerçeveye kafa kısmı sığar mı? Level 2 dedikleri model de güzel ve usb onda da var diye biliyorum . Ekranıda bulunuyor. Ama araçtaki yol bilgisayarı ile beraber teyp ekranı çalışır mı bilmiyorum . Bu konuda siz değerli abilerim ve kardeşlerimin fikrini almak istiyorum. Deneyen oldu mu bu teypleri veya başka önerileri olan var mıdır.
Şimdiden teşekkür ettim.

umydn

Yeni Üye
Merhaba yeni katıldım aranıza. Benim yaptığım epeyce çok şey var aslında :) yıkık bakımsız arabaları bulup toplamayı çok seviyorum. Baştan bir 206 yarattım diyebilirim.
komple fırın boya
Gti dolu tampon takıldı
Direksiyon powerı değişti
Rc çamurluklar takıldı
Rc spoiler, maşpiyel, egzoz ucu ve egzoz dudağı
206+ stoplar
Baskı balata
daha bir çok şey var :)

By_Engin

, ANKARA
Şanzıman revize edildi, 3/4 senkromeç değişti. Valeo baskı-balata takıldı. Genel kontrolleri yapıldı. Tespit edilen arızalar giderildi.