Aracınıza En Son Ne Yaptınız..?

gogo46

Yeni Üye
Arkadaşlar Peugeot 206 1.4 8v aracımda maalesef sürekli p0420 katalizör eskimesi arızası alıyorum. Aslında bayağıdır peyderpey veriyordu ama son zamanlarda rölantide araç sıkılıyor gibi yapıyor devir düşüyor. Ayrıca son susturucumda bayağı ısınıyor. Sanırım kat işlevini yitirdi. Bugün içini boşalttırmayı düşünüyorum alt sondaya da uyutucu takıcam. Esnaf arkadaşıma sıfır katın gelişi 900 TL. O da ithal Ürün orjinal değil. Sizce ne yapmalıyım. Aslında muayeneye daha 20 ay var. Zaten egzos muayenesinde adam da kat bitmiş 2 yıl sonra böyle gelme demişti. Uğraştı da geçti muayeneden. Bi yol gösterirseniz sevinirim.
Arıza kodu elm de böyle çıkıyor ama yetkili servis cihazında direk kat eskimesi diyor.
Ha bide acaba o2 sensörlerimde mi sorun var diye alt üst ikisini de yeni aldım ama sonuç aynı maalesef.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
içini boşalttır öyle devam et.
muaynede sıkıntı olmaz
aracının hava yakıt karışımı normalse eksozdada sıkıntı olmaz.sıcak motor,yeni filtre ile girmek mantıklı olur

By_Engin

, ANKARA
5 taktım. 6 Ekrem in coupe de. Motorla şanzıman arasında (ismini unuttum) yüzük gibi parça var, ekseni sabitlemek için, onun birini takmayı unuttuklarından baskı balata göbeği bozuyormuş. Tek taraf sabit diğer tarafı vida boşluğunda ileri geri kasıldıkça hareket ediyor. Volant ve balata (prizdirek) farklı eksenlerde dönünce balatanın göbek oynama yapıyor. 5 taktıktan sonra sorun devam edince başka yerde çözdük. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2004-406-restyle-coupe-2.2-170hp-6-ileri-610852466/detay

bunyamin.kar

Yeni Üye
Hafta sonu 2 günlüğüne şehirdışı yaptım yağmurla gittim aracın dışı leş gibi oldu 2 tl ye benzinlikte yıkadım garaja çektim

serkan17

Yeni Üye
yazın izinde iken sağ alt takımlardan sadece sağa yada sola kalkışlarda tıkırtılar geliyordu izinden dönünce ustama sordum sağ aksın değişmesi gerektiğini söyledi. 1-2 ay daha o şekilde kullanmak zorunda kaldım daha sonra sağ aks komple sol taraf direksiyon körüğü ve eskimiş olan vites topuzu + işçilik toplam 500 tl