Arka Silecek Problemi

Gümüş

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bagaj kapağını kapattığımda bazen kendi kendine arka silecek çalışıyor 4-5 sefer ve duruyor şaşırdım araç çalışmıyor çünkü. Araç çalışırken arka sileceği çalıştırdığımda bir kere aç kapa yapıyorum bazen 2 kere siliyor bazen 7-8 kere siliyor silecekte bir sapıtma söz konusu ? (aracımda yağmur sensörü yoktur). Sigortadan silecek çalışırken çıt çıt ses geliyor bu arada. Sorun ne olabilir fikirleriniz nedir ?

B-Devi

Yeni Üye
Benzer bir durumu ön sileceklerimde yaşamıştım. Bazen kendi kendine çalışıyor bazen hiç çalışmıyordu. Silecek motorunu söküp temizledim geçmedi, Silecek kolunu kontrol edip temizledim düzelmedi. En son tesisatı kontrol ederken silecek rölesinin içini açtığımda oksitlenmiş olduğunu gördüm. WD40 ile temizledim ve bingo... zırtapoz

Son düzenleme:

Gümüş

Yeni Üye
Benzer bir durumu ön sileceklerimde yaşamıştım. Bazen kendi kendine çalışıyor bazen hiç çalışmıyordu. Silecek motorunu söküp temizledim geçmedi, Silecek kolunu kontrol edip temizledim düzelmedi. En son tesisatı kontrol ederken silecek rölesinin içini açtığımda oksitlenmiş olduğunu gördüm. WD40 ile temizledim ve bingo... zırtapoz
Arka silecek rölesine bende wd40 deneyeyim o zaman nasil sokulur bilmiyorum ama ugrasacaz bulacaz :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B-Devi

Yeni Üye
Bu arada sizin sorununuz başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Silecek kolu veya motoru da olabilir. Ama bu röle çoğu ustanın aklına gelmez o yüzden küçük bir uyarı niteliğinde yazdım. İnşallah röledendir :) Kolay gelsin

Gümüş

Yeni Üye
Bu arada sizin sorununuz başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Silecek kolu veya motoru da olabilir. Ama bu röle çoğu ustanın aklına gelmez o yüzden küçük bir uyarı niteliğinde yazdım. İnşallah röledendir :) Kolay gelsin
Tşk ederim kardesim eyvallah

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrenikre

Yeni Üye
Arkadaşlar arka sileceği nasıl çalıştırıyoruz? Kol hangi konumda ve dönen tuş hangi konumda olması gerekiyor?