Soru Bu aracın ustası yokmu

Ern_Cn

Yeni Üye
1999 model Peugeot 306 1.8 XR araç yaklaşık 1 yıl önce fan açmıyordu. üstüne üstelik ayak gaz pedalının yanına bile yaklaşmamasına rağmen viteste boşta farketmezsizin 2000 devir altında çalışmıyordu. vitestede 2000 devirde kendisi gidiyordu bu sorun kendi kendine ortalıktan yok oldu. ve hararet yaptı ve araç tamir edildi. yapıldıktan 2 ay sonra yağa su karıştırma cart curt olmadan yatak sardı. 8 ay maddi durumdan dolayı yattı 1 ay kadar önce de arabayı yaptırdık.
şuanda her araba sabit 90 derecede çalışırken bizimkisi 100derecede çalışıyor. -neden tüm arabalar 90 da benimkisi 100 diye soruyorum :D
rolanti bağırmıyor ama öyle bi rolantisi varki her an kalkıp durmadan bağıracak gibi bi hissiyat veriyor rolanti motoru hep bir sıkıntı çıkartıyor yan sanayi orjinal farketmiyor.
komple motor revizesinden sonra 1000 km rodajı 3000 devir üstüne çıkmadan bitti ve uzun yola çıkıldı araç 180 barlarına geldiği zaman motorun sesi uğultu olarak gelmeye başlıyor korkutup ayağı gazdan çekmemizi sağlıyor.
motor revizesinden sonra baktırmam, değiştirmem, kontrol ettirmem ilgilenmem neler olabilir 1,1 buçuk yıldır süründürüyor artık rahata erdirecek neler yaptırabilirim.
 

Zekeriya

Yeni Üye
Slm lambda sensörü degiştimi sanki sorun buymuş gbi gelyo benimkide bozuktu devir 2000 ve uzeri calıdıyordu kendi kendine gaz verip gidiyor du😊 degiştim sıkıntı yok
 
Üst