Focus mu / Fluence mi?

cagrinanli

Yeni Üye
Bence ikiside değil. Focus güzel araba ama yalıtım hiç iyi değil. Ayrıca içerde rahat edilmiyor oturuş olarak. Fluence kalitesiz iç malzeme ama 1.5 dci motor 1.6 tdci dan bana göre daha iyi. Her iki aracıda sürdüm uzun yolda yaptım focus daha çok yordu. 6 ileri şanzıman bence tatmin edici değil.

CeCoLi

Yeni Üye
Ben focus kullanmadim ama fluence cok kez kullandim. Fluence bana focus tan daha buyuk daha hacimli geliyor. Fluence genel olarak rahat kullanimli bir aile araci ama koltuklari kotu, torpitosu kotu, isciligi zayif ama genel olarak fena degil. Bana sisme bot hissiyatini veriyor. Fakat sahsen paramla alipta binecegim bir arac degil. Bir eski kasa focusunda icine oturup inceledim gozume cok cok ustun gorunmedi. Fakat genel olarak fikrim focusun daha iyi olabilecegi yonunde...

307forever

Yeni Üye
Bence ikiside değil. Focus güzel araba ama yalıtım hiç iyi değil. Ayrıca içerde rahat edilmiyor oturuş olarak. Fluence kalitesiz iç malzeme ama 1.5 dci motor 1.6 tdci dan bana göre daha iyi. Her iki aracıda sürdüm uzun yolda yaptım focus daha çok yordu. 6 ileri şanzıman bence tatmin edici değil.
bu yorumu çok kişiden duydum.. Bu arada dizel tabi arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum

Tatoo

Yeni Üye
Fazla binmedim iki araca da. Ikisi Arasında focus derim ama focus ön tarafı bana dar geldi. 185cm boyum var. Özellikle bacağınızı uzattığınızda rahatsız oluyorsunuz. Uzun yol için sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum. Fluence de o darlığı hissetmedim ama farklı tercihler de varsa düşünmek gerek. Ama ikisi Arasında focus önce çıkar bana kalırsa.

BY*Tunç

Yeni Üye
selamlar fokus 2011 comfort var ben memnunum bana göre çok iyi :çayaraç biraz daha ağır olsaydı daha iyi olabilirdi :çay

0nur

Yeni Üye
eğer tercihler ikisinden biri ise ford bence.fluence kısa mesafe 60km kadar virajlı yollarda kullandım araba yıpranmış olduğu içinmi yoksa bende mi bişey vardı anlayamadım.arkası önünden daha hafif gibi yola daha az temas ediyo hissi verdi bana.sanki arabanın arkası bağımsızlığını ilan etmiş gibiydi.focus a hiç binmedim ama ford derken böyle bir kükreme sesi gibi oluyo :)

CeCoLi

Yeni Üye
eğer tercihler ikisinden biri ise ford bence.fluence kısa mesafe 60km kadar virajlı yollarda kullandım araba yıpranmış olduğu içinmi yoksa bende mi bişey vardı anlayamadım.arkası önünden daha hafif gibi yola daha az temas ediyo hissi verdi bana.sanki arabanın arkası bağımsızlığını ilan etmiş gibiydi.focus a hiç binmedim ama ford derken böyle bir kükreme sesi gibi oluyo :)

Evet katılıyorum. Bende sıfır son versiyon olanından ara sıra kullanıyorum arac sankı yere cok az basıyor gıbı hemen kayma egılımı gosterıyor. altında 205 60 16 brıdgestone turanza er300 lastıkler var ama en ufacık bır agırlık degısımınde hemen kayma baslıyor. bır ara ozellıkle denedım yatırdım da arkası cok rahat kopuyor. esp de olmayınca hemen gıdıyor. kullanımı fena degıl ama bana sısme bot hıssıyatı verıyor.

BlueLion

Yeni Üye
Sağlamlıkta ford bence daha iyi ama ben ikisinide almam skoda veya seat modelleri olabilir pejo diyeceğim ama onlarun muadili bir model yok

CeCoLi

Yeni Üye
Esasinda bu cizgide bir arac olarak tam denk olmasada c-elysee nin exclusive donanimi dusunulebilir.

Asus Memopad 7 HD