haftaya kötü başlangıç :)

DRIVER34

Yeni Üye
Herkese selam arkadaşlar hafta sonu garip bir olay nuksetti :) aracı sabah açmaya kalktım kumandadan açmadı, manuel olarak açtıktan sonra kumanda çalıştı,
ancak aracı çalıştırdığımda airbag fault ve passenger airbag deactive uyarısı aldım, biraz kullandım park ettim ve uyarı geçti, ancak sonrasında yine tekrarladı..
malum aracın ön koltuklarını sökmüştük döşeme yenilemesi için ancak soketler kırılgan olduğundan kablodan kestik, solda sıkıntı yok ancak araç çalışırken sağ koltuğu ileri geri oynatınca bazen airbag fault hatası alıyordum eklem yeri ve soketle oynayınca düzeliyordu, tabi artık bu işe yaramıyor, konuyla ilgili deesteğinizi rica edeceğim...varmıdır fikri olan...

DRIVER34

Yeni Üye
bilmiyorum şimdi pilini değiştirdim kumandanın aynı kumanda açmıyor, manuel açıp kapatınca kumanda çalışmaya başlıyor...

DRIVER34

Yeni Üye
akü yeni merkezi kilit kumandası park halindeyken çalışmıyor manuel açtığıktan sonra kumanda devreye giriyor, airbag lambalarıda sabit olarak yanmaya başladı... baklaım hafta sonu bakacaz...

ufuk

Üye
Bu tip arızalar genellikle akü voltajından ziyade amper değerinin düşmesiyle gerçekleşen şeyler. Aslında çok kararlı çalışacak şekilde kurulmuş bir yapısı var. Örneğin direnç değerleri farklı olan t10 flamenli ampullerden led ampullere geçildiğinde o hatta giden elektriğin voltajındaki değişim tüm sistemi ambale edebiliyor. Yani güzel görünsün diye farlara takılan led far ampullerinin daha az bir voltaja ihtiyaç duyması, led iç aydınlatmaların tüketim değerinin orjinal ampullere göre daha az olması, tüm elektrik sisteminin kararsız davranmasına ecu ye giden voltajın dalgalanmasına sebep olabiliyor.

Arızanın çözümünü bulduğunuzda paylaşırsanız benzer problemlerle uğraşanlara farklı bir yol izleme şansı verebilir. Geçmiş olsun.

DRIVER34

Yeni Üye
airbag beyinini kontrol ettik çıkma airbag beyni taktık yine olmadı beyne elektrik gidiyor soketlerde elektrik var ancak pc açmıyor, bilgisayarda iletişim kuramıyor... bsı söktük hafif su almış birazda oksitler vardı.. temizledik v.s ancak sorun değişmedi, araç belli bir süre sonra komple elektriği kesiyor bu yüzden de anahtar kumandası da çalışmıyor camlar açık kitledik aracı belli bir sonra denedik parkları dahi açmıyor... anahtar yuvasından kapıları açınca herşey normal...