Isıtma Bujisi yaz kış yanmıyor normal mi? Partner Adventure 2.0 HDI

rkn

Yeni Üye
Arkadaşlar Isıtma Bujisi yaz kış yanmıyor normal mi? Aracım 2005 Partner Adventure 2.0 HDI.

Çalıştırırken biraz bekliyorum ve çalıştırıyorum. Elektrikçiye tamir için baktırdık çözemedi.

Aynı araçtan olanlardan cevap bekliyorum.

İyi günler.

Serhun

Yeni Üye
Isıtma bujisinin sigortasına bakmalı. Bujiye giren enerji kablosundan ölçüm yapıp kontrol etmeli enerji geliyor mu diye?
Enerji geliyorsa, araçta geç çalışma sorunu yoksa göstergedeki ampül patlamıştır.
Geç çalışma sorunu varsa veya kış bakımında bujileri dışarı çıkarıp çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

rkn

Yeni Üye
Ölçüm yapıldı çalışıyor dendi. Röle gibi bir parçaya kablo gidiyor ona bakıldı, normal, sigorta ile ilgili birşey dediler galiba onla alakalı değil.
Göstergeden olmaz büyük ihtimalle çünkü led dediler. Öyle kaldı.

Serhun

Yeni Üye
Bujilerinize enerji geliyor ve çalışıyorsa göstergeden olur led de bozulabilir

iPhone 'den gönderdi

rkn

Yeni Üye
Cevap veren herkese teşekkürler. Anlaşılan göstergeye bakmalı ama gerek görmüyorum. iyi günler.

huseyinturk

Yeni Üye
kışın soğuk havalarda çalışmada sıkıntı yapıyormu? Yapmıyorsa ellemeyin çalışıyor demektir. Belli bir sıcaklığın altında devreye giriyor diye biliyorum ben

Rego46

Yeni Üye
Hocam bizim araçlarda her zmn devrede değil belli bir hava sicakliginda devreye giriyor

Bedirhan

Yeni Üye
abi bende 2007 adventure var 2.0hdi ondada yanmıyo çalışmasında sıkıntı yok sendede yoksa takma kafana