Kar Spreyi Hakkında Düşünceleriniz.

Tatoo

Yeni Üye
Arkadaşlar Kar Spreyi hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz? İşe yarar mı yaramaz mı? Değer mi değmez mi?

CeCoLi

Yeni Üye
Bir makalede okumuştum ama emin olamadım. Birde belirli aralıklar ile sıkmak gerekiyormuş. Yani pek aklıma yatmadı gibi ama denemek lazım. Bu tarz durumlarda ön yargılı yanaşmamak lazım diye düşünüyorum :)

307forever

Yeni Üye
Oğuzalp teşşekkür ederim, ben biraz araştırdım sıktığın zaman 2 km felan götürüyormuş, yani kısa mesafeli sürüşlerde kullanmak gerekiyor gibi fakat emin olamadım birde lastiğe zarar veriyormu bu çok önemli lütfen tecrübeli arkadaşlar yazarlarsa bugün almayı düşünüyorum

CeCoLi

Yeni Üye
Biraz araştırdım da kısaca şöyle bilgilere ulaştım

POWER GRIPGüçlü Anti Patinaj Sprey Kar ZinciriHer türlü hava şartlarında özgürce yolculuk Özel ürünlerinin adresi VELLE, zorlu yol koşullarında lastiklerin yol tutuşunu artıracak bir sprey piyasaya sundu. Yolların kar ve buzla kaplandığı kış mevsiminde lastikler kaymaya başlar. Aracı hareket ettirmekte de zorlanılır. Her otomobil sürücüsü daha önce böyle bir durumla karşılaşmıştır. VELLE, bu durumlara çare buldu ve sürücülere kış mevsiminde yardımcı olacak bir ürün getirdi Power Grip Bu yeni sprey Dekra tarafından birçok testten geçirilerek bağımsız enstitüler tarafından onaylandı. Testlerde PowerGrip’in lastiklerin çekiş gücünü %30’a kadar arttırdığı ispatlandı. Kışlık ve dört mevsim lastiklerinde, kaplamalı lastik ya da tam kauçuk lastiklerde Power Grip genel olarak kullanılabilir. Yeni bir ürün olarak "Sprey kar zinciri" birçok araç için uygundur. Power Grip önden çekişli, arkadan itişli veya dört çekişli otomobillerde ya da endüstriyel araçlarda kullanılabilir. Özel formülü sayesinde Power Grip –25°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda kullanılabilir. Çok düşük hava şartlarında Power Grip düşük tutuş sağlaması dolayı kullanılmalıdır. Kullanışı hızlı ve kolaydır. Power Grip yolculuktan önce tüm tahrik tekerleklerine sıkılmalıdır. Uygulamadan önce, ilk olarak lastikler buz ve kardan arındırılır. Kutu kullanmadan önce iyice çalkalanır ve 10 ila 30cm arası bir mesafeden yoğun olarak lastiğin yere temas edecek yüzeylerine sıkılır. Lastik yüzeyine ve hava sıcaklığına bağlı olarak, Power Grip parmakla dokunulduğunda örümcek ağı şeklinde uzama olmayıncaya kadar (en az 5 dak. olmak üzere) kurumaya bırakılır. Tekerleklerin kaymasını engellemek için yüksek viteste yavaşça kalkış yapınız. Hava durumuna göre, özellikle kar yağışında, sprey tekerleklere düzenli aralıklarla tekrar püskürtülmelidir. Şu basit kural geçerlidir: "Ne kadar kötü hava koşulları gerçekleşiyorsa, bu işlem o kadar sık tekrarlanmalıdır." Power Grip ‘in hava şartlarına uygun olarak kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. Power Grip kar zinciri yerine kullanılmamalıdır.
  • Alman DEKRA onaylı

• Karda ve Buzda Aracın Çekişini %30’a Kadar Arttırır

• Kar ve Buz Üzerinde Hızlı Çekiş Sağlar

• Bütün Lastik Çeşitlerine Uygundur.

• Bir Kutu Power Grip Örneğin 195/65/15 Ölçülerindeki lastiklerde 10 Kez Kullanım İçin Yeterli Olmaktadır.

• Sürüş Şekli ve Zemin Koşullarına Bağlı Olarak Power Grip 6 km’ye Kadar Lastiklerde Etkili Olarak Kalır.

• Yapmanız Gereken Sadece Çekici Lastikleri Temizlemek ve Power Grip’i Sıkmak.

• Power Grip Sadece Destekleyici Bir Etkiye Sahiptir. Gerçek Kar Zincirinin Yerini Tutmaz.

CeCoLi

Yeni Üye
Yurdumun insanı üretmiş ama destek bulamamış :(

BUZDA KAYDIRMAYAN SPREY İCAT ETTİ SATAMIYOR

Konya'da özel bir dersanede edebiyat öğretmenliği yapan, buz üzerinde sürtünmeyi yaklaşık yüzde 60 artıran bir sprey icat eden İbrahim Şeref Kaya, bu spreyi seri şekilde üretip, pazarlayacak firma arıyor.

Konya'da özel bir dersanede edebiyat öğretmenliği yapan, buz üzerinde sürtünmeyi yaklaşık yüzde 60 artıran bir sprey icat eden İbrahim Şeref Kaya, bu spreyi seri şekilde üretip, pazarlayacak firma arıyor. Kaya, küçük yaşlardan beri yeni buluşlar yapma merakı içinde olduğunu, zamanla bunun kendisinde bir tutkuya dönüştüğünü, uzun zamandır hayatı kolaylaştıracak çeşitli deneyler üzerinde çalıştığını kaydetti. Evdeki atölyesinde yeni çalışmalar yaparken tesadüfen ürettiği özel bir karışımın yapışkan özellikte olduğunu ve kaymayı önlediğini farkettiğini belirten Kaya, bunu araçların lastiklerinde denediğini, ortaya çıkan başarılı sonuca önce kendisinin bile inanamadığını söyledi. Aynı karışımı arabasının 4 lastiğine birden tatbik ederek buzda denemeler yaptığını anlatan Kaya, şunları söyledi: ''Parlak yüzeylerde sürtünmeyi artıran bu maddeyi, karda ve buzda, yüzeylere sürülmesini kolaylaştırmak için alkolle karıştırıp otomobilimin tekerlerine sürerek birçok kez denedim. Normal şartlarda buz üzerinde 100 metrede ancak durabilen otomobili, bu maddeyi lastiklere sürdükten sonra sadece 40 metrede durdurmayı başardım. Bilimsel gelişmeleri yakından takip eden biri olarak diyebilirim ki, dünyada çivili lastik gibi ekstra unsurlar kullanmadan başarılı sonuç veren böyle bir ürünü ilk kez ben icat ettim.'' Otomobillerin silecek sularında uygulanan sistem gibi bir düzeneğin otomobil çamurluklarına yerleştirilip, sadece bir düğmeye basılarak, kar ve buzlu yollarda lastiklerinin kaymasının önemli ölçüde önlenebileceğini vurgulayan Kaya, sözlerini söyle sürdürdü: ''Lüks otomobillerde kullanılan, karda ve buzda kaydırmayı önleyen sistemlerin, sadece tekerin boşa döndüğünü algılayarak motor devrini düşürdüğü gözönünde bulundurulursa, kaymayı yüzde 60 oranında azaltan spreyin önemi daha iyi anlaşılır. Belki de kaydırmayan bu maddeyi bulmam işin kolay kısmıydı. Önemli olan bu ürünü iyi bir şekilde pazarlayabilmek. Kaydırmayan sprey için, seri üretim yapacak ve pazarlayacak firma arıyorum.'' Spreyin, tekerlerin yerle temas eden yüzeylerine sinek ilacı gibi fışkırtılarak uygulanması gerektiğini vurgulayan Kaya, aracın kaymasını engelleyen maddenin, lastiklerin normal zemin üzerine gelmesiyle etkisini yitirdiğini söyledi. BUZDA KAYIP DÜŞMEYE SON Karda ve buzda kayıp düşmeler nedeniyle çok sayıda kişinin beyin kanaması geçirdiğini ya da kırık-çıkık rahatsızlığı ile karşı karşıya kaldığını belirten Kaya, spreyin sokağa çıkmadan önce ayakkabıların altlarına sürülmesi ile güvenli şekilde yürümenin mümkün olacağını kaydetti. Kaymayı önleyen spreyin patent haklarını almak için başvuruda bulunduğunu belirten Kaya, bu yeni ürünün piyasaya sürülmesi halinde çok büyük ilgi göreceğini tahmin ettiğini sözlerine ekledi.

307forever

Yeni Üye
Cecoli teşekkür ederim araştırmaların için , bahsettiğin ilk ürünü dün radyoda dinlemiştim DEKRA onayı felan bahsediyorlardı simdi bakıcam internetten