Maksat Muhabbet Olsun

efeefekan

Yeni Üye
herkese günaydın hayırlı haftalar dilerim

benim bi sorum var :) bizim 2000 model 306 larda alarm sonradan takılma mı? vikvik düğmesi ayrıydı o yüzden ayrı diye düşünüyorum :) bunun hoparlörünün kablosunu kesmiştik bi sefer takılı kalmıştı ama dün akşam yine takıldı alarm, kapıyı açıp kapatıyorum başlıyor dörtlüler yanıp sönmeye, bugün eryamandan kızılaya dörtlüler yanık geldim... bunu tamamen nasıl iptal edebilirim? sigortası falan varsa söküp atsam olur mu? @By_Engin, @ulusoycelal , @bunyamin.kar , @DRIVER34

By_Engin

, ANKARA

benim bi sorum var :) bizim 2000 model 306 larda alarm sonradan takılma mı? vikvik düğmesi ayrıydı o yüzden ayrı diye düşünüyorum :) bunun hoparlörünün kablosunu kesmiştik bi sefer takılı kalmıştı ama dün akşam yine takıldı alarm, kapıyı açıp kapatıyorum başlıyor dörtlüler yanıp sönmeye, bugün eryamandan kızılaya dörtlüler yanık geldim... bunu tamamen nasıl iptal edebilirim? sigortası falan varsa söküp atsam olur mu? @By_Engin, @ulusoycelal , @bunyamin.kar , @DRIVER34
Selam. Biraz geç oldu sanırım.

Alarm sonradan takılmadır. Direksiyonun altında sigorta kutusunun yakınında bir yere takmışlardır. Alarm ötmeye başlarsa dörtlüler yanar, sen sireni kestiğin için ötmüyor ama dörtlüler yanıyor. Alarm beynini ordan sökebilirsin. Kırmızı ve siyah renkli kabloların olduğu soket beslemedir. Onun dışında kapı kontakları/kilitler için olan renkli kabloların olduğu ayrı bir soket olur. Küçük 3 kablolu 2 kablolu soketler vardır. Onlarda alarm LED'i, darbe sensörü vs. Kırmızıyı kes kalın olanı yoksa patlar diyomuşum. :D Şaka ha kesme kablo falan şase yaptırıp arabayı yakma :D Kalın kırmızı ve siyah kablonun olduğu soket vardır dediğim gibi sadece onu çıkarsan yeter ama istersen beyni komple sök. Kendi kumandası çalışmıyorsa ortada kalırsın bak :)

bunyamin.kar

Yeni Üye
Merhaba

Biraz geç oldu ancak engin abi engin bilgilerini dökmüş yine :) Benim araç 97 model torpidonun sol tarafında kapak var onun içerisine gizlemişler, ayrıyetten kumanda varsa sonradan takma, benim kumunda işlevini yitirince bende mecburen komple değişmek zorunda kalmıştım, çok kablolu bir soketli bir siyah kutu var soketini söksen yeter birde direksiyonun altında kontaktak elektriği aldıkları için orda sigortaları var sigortaları da sökebilirsin