peugeot 306 jant öneri

karahanlee

Yeni Üye
aracım için jant bakıyorum junyan+rc+gti jantları güzel fakat bulmak zor onun dışında ebat olarak kararsız kaldım 16 düşünüyorum çok ince yanak olmasın diyorum konfor ve şürüş olarak bana önerebileceğiniz jant ve ebat ölçüleri verebilirmisiniz

CeCoLi

Yeni Üye
Bu ara lincan bulmak cok zor veya neredeyse imkansiza yakin. Piyasada yok gibi yani. Lastik olarak 195 46 16 kullanabilirsin. Bende de ayni olcu var. Ama biraz konforu bozar yani bilesin. 306 da yanak 55 in altina indigi zaman konfor farki hisediliyor.

Asus Memopad 7 HD

By_Ersin

Yönetici
bu jant işi pejolarda adam yer bitirir.. şimdiye kadar sıfır alıp en fazla 6 ay kullanıp zararına çok jant değiştirdim .. resmen doğan slx parası harcadım herkes bilir ...

o bakımdan 306 dedimmi 2 seçenk var benim gözümde artık ..

1. 16" lincan 195*45*16 lastik

2. 15" 306 gti jantı 195*55*15 lastik

yakışan uymuyor .. uyan yakışmıyor..

dediğim gibi en güzeli yukarıda belirttiğim iki model .. şahsi fikrim ..

karahanlee

Yeni Üye
Replicalar var naail olur lincanin ve rc jantida var oda guzel oluyo 195-50-16 yada 195-55-16lastik uymazmi

Bedirhan

Yeni Üye
abi karışmak olmasında ben şimdi alacağım 2.0 partnere şuan altında 195 65 15 var orjinal adventure jantı şimdi 205 45 17 rc jant alacağım alan arkadaşlar var azcık olsa konfor düşüyor ama bozuk yolda azcık yavaş gideriz ben 17 rc öneririm ama illa 16 dersen 195 55 16 öneririm madem 16 alıyosun 55 yanak al hem çamurluklar boş görünmez hemde konfor düşmez :RpS_thumbup:

By_Ersin

Yönetici
306 nin orjinal jant olcusu 185 65 14 dur.. jant buyudukce lastik ebatlari assagida yazdigim gibidir..

15" jantta 195 55 15
16" jantta 195 45 16
17" jantta 205 40 17

Olculeri kullanilmalidir...

karahanlee

Yeni Üye
Bir yere girdim 16jant uymaz dediler torsiyondan dolayi surtme yaparmis 15onerdiler lastik icinde 195/50/15 dogrumu

CeCoLi

Yeni Üye
Uymaz i diyen kisiye bir daha ugrama, hic anlamadigi belli. Piyasada 16" 17" jantlarla gezen 306 lar uzaydan gelmedi :) bizlerde bi suru 16" jantli 306 var biride bende :) surtmek degil yanindan bile gecmez... Yeterki dogru janti tak. Dogru teknik ozelliklere sahip janti takmazsan evet surter. Piyasadaki jant lastikcilerin bir cogu ne jant genisliginden ne de et den anlamaz...

Asus Memopad 7 HD

karahanlee

Yeni Üye
Evet tam istedigim model ordudqyim bulamadim burdakiler ruzgae gulunu gti diye yutturuyo

Son düzenleme:

karahanlee

Yeni Üye
195-45-16 lastik ince değilmi atari cok rahatsiz ediyormu ben ordudaym yollar bozuk araca zarar vermesinden korkuyorum bilgi verirmisin

HaKaN's

Üye
16 inş için takabilecegin en ideal ölçü o ama yollarımız çok bozuk diyorsan hiç 16 girme tak 15 alabilirsende GTI al onnumara olur hani konforunda kaybolmaz hani.

By_Ersin

Yönetici
15 gti alınca 195/50/15 mi takmam lazım ve aracı indirmek gerekiyormu
195*55*15 takmalısın aracı idirme işine gelince tamamen keyfi ... ister indir ister indirme ..

diyelimki indireceksin ... önlere 3,5cm eibach prokit yay arka torsiyonuda 1 diş düşür (3cm) muhteşem bir görüntü alırsın ..