Peugeot 306 tekleme problemi

Yabanci26

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba bendede 2 aydir cozulemeyen bi ariza var bilgisi olan varmi benim peugeot 306 platinium 2001 model benzinli gazli aracim var bu arac haftada bir veya iki veya uc gunde bir soguk havalardanmi bilmiyorum sabah ilk calistirdigimda araba tekliyor benzinden gaza geciyor yine tekliyor bazen benzinden gaza gecmiyor oyle devam ediyor ama isin garip tarafi kontak kapatilip acilinca araba normal haline donuyor ariza kodlarinda genellikle 1. 2. 4.cu silindirlerde tekleme gorunuyor bide zengin yakit kariaimi vs diyor surekli boyle ama bujiler ile bobin 7 ay once sifir d3gistirildi delphi marka bobin ve boach marka bujiler takildi ariza neden olabilir gezmedigim usta kalmadi en son bitanesi gazdan dedi gazcida kaldi araba olctu bakti abi benzindede var dedi gazi iptal ettik benzindede tekliyor usta enjektorleri dinliyor teklerken bazen 1nci baz3n 4cu enjektore yakit gelmiyo diyo ama kontak kapatip acinca duzeliyor hersey isininca pek yapmiyo sad3c3 dedigim gibi uzun sure b3kleyip marsa basinca yapiyo ilk calismalarda varmi bilgisi olan elektronikcilere gittim bisey anlamiyolar pcyi takiyo ariza kodlarina bakiyolar okadar yani bobin kaynaklimidir ariza normal calisir iken mesela ustteki oksijen sensorunun kablosunu sokuyorum hicbisi farketmiyo normal calismaya devam ediyor sorun ondan degil gibi galiba ya bobin ya beyin yada sibop ayari yada buji vs veya silindirle alakali ne olabilir mantiken tikandim kaldim varmi boyle ariza ggoren arkadas simdiden tesekkurler ustalar surekli birseyleri degistirwlim diyolar hep deneme yanilma yontemi ile