Peugeot 406 cam buğ sorunu

PG406

Yeni Üye
elimde peugeot 406 araç var fakat ön cam buğlanma sorunu yaşıyorum ne denediysem olmadı yan camlara tıraş köpüğü uygulaması yapıyorum buğlanma olmuyor çokta parlak ve temiz oluyor fakat ön camda sanki yağlanma gibi bir sorun var tıraş köpüğü uyguladıgımda berbat bir hal alıyor ve halen buğ yapıyor buna nasıl bir çare bulunabilir acaba sorun nerden kaynaklı ?:?

Serhun

Yeni Üye
Ön camı camsil vs temizleyiciyle çok iyi temizlemeli. Genelde eksoz gazi yoldaki kirli hava vb sebeplerden yağlı olur. Kağıt havlu veya gazete kullanarak çok iyi temizlendikten sonra sorun kalmaz.
Bir de kalorifer yönlendirme kısmını on cam ve ayaklara ayrıca sirkülasyon kısmını dışarıdaki havayı içeri alacak sekilde ayarladiginizda sorun olmaz gerekirse on iki cami 1-2 cm bur süre acarsanız yan ve on camlarda buğu oluşumu engellenir.

By_Engin

, ANKARA
Fuat abi anlatmış zaten. Camı camsil ile güzelce temizle, gazete ile sil. İnce bir oto pastası ile camı içten pasta yap. Mikrofiber bezle temizle, sonra camsil ve gazete kağıdıyla sil. Başka yeri temizlediğin bezi kesinlikle cama dokundurma. Havayı iç sirkülasyon olarak kullanırsan buğu kaçınılmaz oluyor. Havayı dışarıdan alacak şekilde ayarla, klimayıda yukarı ve aşağı olacak şekilde yönlendir. Izgaralardan her halukarda hava geliyor zaten. Hava aniden soğumadığı sürece camda buğu görmedim.

Bu arada dış dikiz aynalarında kalan, çıkmayan su lekeleri içinde ince bir pasta yaparak giderebilirsin. Yeni gibi olacaktır.

kuzey15

Yeni Üye
on cam degiştimi hic degişmiş ise cam silikonu guzel yapılmamıstır aksine değişmemiş ise arkadasların dediklerini uygula egerki kalifor yonlendirme ayarları calsııyorsa sorunsuz sorun kalmıyacaktır hava dısardan iceri gelicek sekilde ayarlaman icab eder