Peugeot 406 EW10J4 10.000km Periyodik Bakımı

CeCoLi

Yeni Üye
Ew10j4 motor icin Platinum iridium lpg buji
Bosch FR7NI332S
Bosch 0 242 236 577
Tamam iste bu buji TU5JP4 ile de ayni :) yani 1.6 110 luk motorlar. Bende Hasan Aslanin aracina takacaktim bundan bulamayinca FR7NES takmistim. Ama platinium olmayan 15.000 km lik ara secenek buji o. Benzin bujisinin isiya daha dayanikli olani.

Asus Memopad 7 HD

By_Engin

, ANKARA
14.10.2014 tarihinde değiştirmiş olduğum bujileri tam 50.000 km sonra değiştirdim. Siz bu kadar uzatmayın, yeni değiştirdim diye değiştirmemiştim 2,5 sene olmuş :)

By_Engin

, ANKARA
Benim aracımda 40.K km de değişmeli diyorlar. 30K da değişiyorum.
Standart buji kullanıyorsan her yağ değişiminde değişmeli. Standart bujiler ucuz set olarak 30-40tl civarı. Kullandığım platinum iridium bujilerin seti 100tl. 2 yağ değişiminde bir değişmem lazım. Kullanım ömrü 30-35k km.

Serhun

Yeni Üye
NGK kullanıyorum. LPG için özel veya iridyum hep aklımda ama uğrayıp almadım. Bakım periyodunu 10.000 km de yapıyorum. Yağ hava ve polen filtresi alırım ustadan da yağ ve işçilik. Bakımlarda ustam 40.000 km diyor ben 30.000 de bujileri ve benzin filtresini arıyorum.
Ustamın Honda sertifikaları duvar kağıdı olarak dükkanın dekoru olarak yapılmış.

Son düzenleme:

By_Engin

, ANKARA
NGK kullanıyorum. LPG için özel veya iridyum hep aklımda ama uğrayıp almadım. Bakım periyodunu 10.000 km de yapıyorum. Yağ hava ve polen filtresi alırım ustadan da yağ ve işçilik. Bakımlarda ustam 40.000 km diyor ben 30.000 de bujileri ve benzin filtresini arıyorum.
Ustamın Honda sertifikaları duvar kağıdı olarak dükkanın dekoru olarak yapılmış.
NGK bujileri Bosch dan daha pahalı. Ben Bosch platinum iridium bujileri set olarak 100TL ye alıyorum. NGK hatırladığım kadarıyla tanesi 40-50TL civarıydı.

Serhun

Yeni Üye
Buji, benzin filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresine fazla para verdigim söylenemez. Hatta Termostat balata vs de öyle.
Babamla arabaya işlerimizi halletmek için saga sola gidiyoruz. Bu kadar biniyorsun bakımını yaptır ihmal etme diyor. Sonra gidip Aksaray'dan parçacımdan malzeme alıyor. 😄😄😄

By_Engin

, ANKARA
Buji, benzin filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresine fazla para verdigim söylenemez. Hatta Termostat balata vs de öyle.
Babamla arabaya işlerimizi halletmek için saga sola gidiyoruz. Bu kadar biniyorsun bakımını yaptır ihmal etme diyor. Sonra gidip Aksaray'dan parçacımdan malzeme alıyor. 😄😄😄
Bende babama aynı taktiği uygulasam yer mi acaba :DD

Serhun

Yeni Üye
Engin usta bagajda hava yağ ve polen filtresi var.

Yağ alamadım istanbulda var mı diye bir telefon mu acsam
😄😄😄

YESUGA

Yeni Üye
Standart buji kullanıyorsan her yağ değişiminde değişmeli. Standart bujiler ucuz set olarak 30-40tl civarı. Kullandığım platinum iridium bujilerin seti 100tl. 2 yağ değişiminde bir değişmem lazım. Kullanım ömrü 30-35k km.
Engine bujileri nerden aliyosun kardesim ?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serhun

Yeni Üye
Sagol Engin'im yağı ustadan alıyorum. İstanbulda ve Çorlu da arkadaslar var 10-20 TL için ustayla arayı acmayalım.
😄😄😄